יוצאת לאור

משך זמן קריאה: 2 דקות

את האתר שלי פתחתי בשרת פיתוח לפני למעלה משנתיים. כל כמה זמן הייתי נכנסת, מנסה תבנית אחת או אחרת, חושבת לכתוב פוסט אבל כלום לא התקדם. וכל עוד הוא בשרת פיתוח – למי אכפת – אף אחד לא רואה אותו וזה בעצם סקיצות למגירה 🙂

כמובן שהאתר היה גם שפן הנסיונות שלי וכשנתקלתי ב פוסט שמציג תבניות וורדפרס מבוססות bootstrap החלטתי להוריד כמה (שהיו חינמיות) ולנסות עליו.

אחת התבניות מצאה חן בעייני והחלטתי להתאים אותה בעיצוב למה שאני רוצה – לא יותר מדי שינויים בעיצוב או בקוד. יצרתי תבנית בת ובה ביצעתי את השינויים כדי לשמור לי את האופציה לשדרוג התבנית המקורית בלי לדרוס את השינויים. לשמחתי התבנית תמכה בקבצי תרגום וגם הייתה בנויה יפה כך שלא היה קשה לבצע שינויים (מאותו פוסט השתמשנו גם לעיצוב של אתר המו"פ אבל שם התבנית הייתה בנויה פחות ידידותית לשינויים – אולי יום אחד ארחיב על זה בפוסט אחר…).

אז יש לי תבנית שאני מרוצה מהאופן שהיא נראית והיא תואמת  את הצרכים שלי – עכשיו רק חסר תוכן.

שלב ראשון: ניגשתי לאתר ליקוטי שיבולים והוצאתי ממנו את כל הפוסטים שכתבתי כ"כותבת אורחת" (חשבתי שיש מליון אבל אז גיליתי שהיו רק 3 :-0)

שלב שני: להתחיל לכתוב…

הרבה פעמים אחרי מציאת פתרון לבעיה בתכנות לאה הציעה לי לכתוב סיכום על הבעיה והדרכים לפתרון. בהתחלה חשבתי שהיא מנסה לגרד ממני עוד פוסטים לבלוג שלה אבל מהר מאוד הבנתי ש:

א. ללאה יש המון מה לכתוב והיא לא צריכה טובות של אחרים

ב. כשיושבים לכתוב ומסכמים את כל התהליך הכל יושב יותר טוב בראש. מה גם שככה נשאר תיעוד ואפשר תמיד לגשת ולשלוף בקלות את הפתרון.

אז יש אתר מעוצב, יש כמה פוסטים להתחיל איתם ואני יוצאת לדרך.

לא הכל בדיוק כמו שאני רוצה. יש עוד מקום לשיפור של העיצוב, לניקוי של הקוד, להוסיף עוד דברים לאתר. אבל החלטתי שמספיק לכתוב למגרה ואני מוכנה לצאת החוצה – גם אם זה אומר שלא הכל מושלם (וזה בשבילי בכלל לא פשוט!).

מקווה לעמוד בקצב ולפרסם פוסטים בתדירות סבירה (כרגע השאיפה שלי היא לפחות פעם בחודש).

שניה לפני שאני יוצאת לדרך רוצה להודות לשרון שמאפשר לי לאכסן את הבלוג והמון תודות ללאה, שמהווה עבורי מודל לחיקוי בכל מה שקשור לתכנות, הודות לעידוד והעזרה הרבה שלה אני פה 🙂

זהו – מתחילים!