חמישה דברים שלקחתי מכנס YGLF

משך זמן קריאה: 2 דקות

ב 8-9 ביוני התקיים כנס You Gotta Love Frontend ואני זכיתי להיות בו 🙂 אני לא אביא פה סיכום של הכנס – בשביל זה יש לי את לאה שסיכמה באופן מפורט את היום ראשון והשני! החלטתי לציין חמישה דברים שאני רוצה לקחת מהכנס ולנסות ליישם ביום יום.  רק חמישה? הרי היו הרבה הרצאות מעניינות ומעוררות השראה, "למה לא יותר?" מן הסתם עולה השאלה. אז ככה – רשימה של חמש שאיפות נראית לי ראלית. לא כל מה שבחרתי יכול להכנס ככה סתם למהלך העבודה או לזמני החופשי (שלא קיים 😉 ) ואני לא רוצה להתחייב ליותר מדי.

אז הנה היא הרשימה שלי:

 1. אני חייבת להתחיל לתרגל ולהשתמש ב JS. אם Martin Kleppe למד עיצוב והיום הוא עושה קסמים ב JS אולי יום אחד גם אני אצליח לשלוט ב JS (אין לי יומרות להיות קוסמת – שליטה טובה לגמרי מספיקה לי כרגע)
  בעקבות ההרצאה: The Aleph של Martin Kleppe.
  לאתר של Martin Kleppe
 2. אחרי הרצאה מעניינת של Phil Nash, אנחנו חייבים, פשוט מוכרחים להשתמש איפשהו ב push notification כי זה ממש מגניב 🙂
  בעקבות ההרצאה The web is getting pushy של Phil Nash
 3. אני בטוחה שבאחד האתרים או המערכות שלנו יש צורך ב pie chart ואם כבר אז אחד שיבנה ב CSS, גם אם זה אומר שנצטרך לחכות שנה עד ש conic-gradient ייתמך ע"י כל הדפדפנים. ואם לא pie chart אז ליישם ב CSS לפחות אחד מהרעיונות המעולים של Lea Verou בהנפשה של אלמנטים (css-animation)
  בעקבות ההרצאה The missing slice של Lea Verou
 4. למצוא זמן לפרויקט 20% ולבנות אתר כמו שהמליץ Alex Wolkov לצערי זה הדבר היחיד שכרגע אני יכולה לעשות לבד, מכל הדברים המדליקים שאלכס הראה בהרצאה שלו על Coding Your Company Culture.
  בעקבות ההרצאה Coding Your Company Culture של Alex Wolkov
 5. לשפר את זמן עליית הנתונים (בפרויקט שנמצא אצלנו עכשיו בעבודה) ליצירת ה BOOM Performance שעליו דיבר Eran Zinman במיוחד בהקשר של אשליית שיפור הטעינה.
  בעקבות ההרצאה BOOM Performance – the required ingredient for any successful web product של Eran Zinman

אם משהו מהשאיפות לא היה ברור – סימן שלא קראתם את סיכום ההרצאות המפורט של לאה (מי שפספס בתחילת הפוסט: היום הראשון, היום השני)

מי ייתן ובעוד חצי שנה אחזור אל הרשימה ואסמן את כולה ב V!