סוף שנת הלימודים – תשע"ז

משך זמן קריאה: 3 דקות

פעם, כשהייתי ביסודי ואח"כ תיכון (וזה היה ממש ממש מזמן ;)) השנה שלי התחילה ב 1 בספטמבר והסתיימה בסוף יוני. כשסיימתי את 12 שנות הלימוד והתגייסתי, המחזוריות הזאת נפסקה – חייתי מרגילה לרגילה – ומאז שהתחלתי את חיי הבוגרים ומצאתי עבודה, יש לי שתי ספירות של שנה: האחת שמתחילה בראש השנה וסובבת סביב שבתות וחגים והשניה סביב חודשי השנה הגריגוריאנית.
לפני ארבע שנים הגדולה שלי נכנסה לכיתה א' ושוב חזרתי למחזוריות של ספטמבר-יוני. אני לא סופרת את הימים לקראת החופשה הגדולה – לא בציפייה ולא בחרדה – אבל יש משהו בהתכווננות ובפעילות שלי ושל הבית שמסתנכרן למחזוריות של שנת הלימודים, ולכן יוני 2017 מסמל בשבילי את סוף שנת הלימודים תשע"ז.

למה זה כל כך משנה?

אני אוהבת סיכומים. בסוף כל פרויקט שאני עובדת עליו, אני אוהבת לכתוב פוסט עם תובנות ספציפיות מהפרויקט. אני משתדלת לכתוב גם מייל מסכם עם תכולת הפרויקט, אתגרים, הצלחות, כשלים, עמידה ביעדים, בשעות עבודה ועוד. אז השנה היו לי כמה פרויקטים – לא כאלה של העבודה אלא אחרים – נקרא להם פרויקטי צד: פרויקטים ללא הכנסה כספית, אבל עם המון אהבה והנאה.
והיות והפרויקטים קשורים לבית הספר ולגן – קושרת אני אותם לסוף שנת הלימודים ומוציאה פוסט, בדומה לפוסט סיכום של שנת הלימודים תשע"ה.

סיכום השנה בבית הספר

גם השנה, כמו לפני שנתיים הייתי חברה בוועד הכיתה של הגדולה שלי. קיימנו מספר פעילויות והנה מבחר קטן של דוא"לים להורים ועיצובים מהפעילויות:

מבחר עיצובי הודעות שנשלחו להורים

חדי העין ישימו לב למודעה שלא שייכת: צירפתי עיצוב להזמנה שהכנתי שלא קשורה לכיתה אבל גם הייתה חלק מהעיצובים שלי במהלך השנה 🙂

 

אחת הפעילויות שקיימנו הייתה בגבעת התיתורה וכללה תחנות שבאחת מהן היה כתב חידה. כדי להקל על יצירת כתב החידה חיפשתי פונט של כתב קדום שמזכיר את החיים הקדומים שהיו שם. מצאתי פונט עברי אחד שמתאים לאנגלית ואחד שמתאים לעברית. מעלה את זה למקרה שמשהו ירצה 🙂

כתב סתרים

 

בסוף השנה, כשנשארנו עם תקציב זעיר למתנות לילדים היינו מאוד יצירתיות. כל ילד קיבל מארז של כוס לגלידה וכפית ובתוכה סוכריה על מקל מעוצבת. את הרעיון לסוכריה שאבנו מאתרים שונים של חברות שמייצרות כאלה בתשלום. כאמור, תקציב לרכישה לא היה, אבל תקציב לעשות לבד, היה גם היה 🙂

מתנת סופשנה לילדים

 

סיכום השנה בגן

בגן החובה של הקטן שלי, התקיים לאורך השנה "חוג בישול". כל שבוע הסייעת המדהימה שלו בישלה להם משהו אחר. מרקים שונים, מאפים מתוקים, ובחגים מאפים מייצגים כמו ספינג', מַצוֹת ועוד. בתחילת השנה הצעתי לעצב ספר מתכונים שיאגד את כל הפעילות של החוג לאורך השנה. הרעיון הזה לא בא לי במקרה, אלא בעקבות פרויקט "טבח השבוע" שהתקיים לפני 4 שנים בגן החובה של הגדולה שלי, גם שם עיצבתי בסוף שנה ספר מתכונים.

 

מבחר עמודים מתוך ספר המתכונים של טבח השבוע, גן אמיר תשע"ג
מבחר עמודים מתוך ספר המתכונים של טבח השבוע, גן אמיר תשע"ג

 

תבנית לעיצוב החוברת כבר הייתה לי, אבל הקונספט היה קצת שונה והפעם לכל מתכון לא היה ילד אחד שהיה "כוכב המתכון", אלא לכל מתכון היו מצורפות כמה תמונות. עדיין, הייתה לי התחלה טובה כדי לייצר עוד ספר מתכונים מעוצב ומשמח לסוף השנה.

פריסה של כמה ספרי מתכונים
התוצאה הסופית אחרי הדפסה וכריכת ספירלה
מבחר עמודים מתוך ספר המתכונים של טבח השבוע, גן אמיר תשע"ז
שני עמודים מתוך ספר המתכונים של "חוג הבישול". האתגר היה למקם יותר תמונות בכל עמוד.

 

לקראת סיום השנה, בעקבות רעיון של קרן אייז שפינקה את המורים המלווים של פרויקט "סיירת נוער דיגיטלית", עיצבתי עטיפה לחפיסות שוקולד אישיות לצוות הגננות והסייעות בגן:

עיצוב עטיפה לחפיסת שוקולד
חפיסת שוקולד ארוזה עם הקדשה אישית

סיכום השנה – עלון "קוראים ביחד"

גם השנה, כמו בשנה שעברה, חברתי לצוות וועדת עלון. השנה הייתי עסוקה יותר ולכן הייתי אחראית על העיצוב של שני עלונים בלבד מתוך שלושה, ואת השלישי אחותי סייעה לי לעצב. אין לי הרבה מה לכתוב על התהליך היות והוא לא היה כזה מורכב 🙂 הייתה לי תבנית מוכנה והאתגר היה למצוא עיצוב משותף לכל העלון ולעמד את המאמרים.

פריסה של שתי הצדדים של העלון
פריסה של שני הצדדים של עלון הפורים, מרץ 2017

קוראים ביחד, גליון אדר תשע"ז, מרץ 2017 – איפה המלכ(ק)ה?

פריסה של שתי הצדדים של העלון עצמאות
פריסה של שני הצדדים של עלון העצמאות, מאי 2017

קוראים ביחד, גליון אייר תשע"ז, מאי 2017 – עצמאות

 

כמובן שגם השנה נעזרתי בכל העיצובים שלי באתר freepik. חייבת לומר שהם ללא ספק מקלים על העבודה שלי.

זהו, הסתיימה לה שנת הלימודים תשע"ז והגיעה החופשה הגדולה. אין פעילויות בבית הספר או בגן, אך אל דאגה, זה לא אומר שמשעמם לי בערבים 🙂

  3 תגובות ל “סוף שנת הלימודים – תשע"ז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.